Apple już pracuje nad siecią komórkową 6G

Apple rozpoczyna poszukiwanie pracowników do pracy nad siecią 6G

Zacznijmy od tego co to jest 5G. Jest to technologia mobilna piątej generacji, który jest następcą 4G. Sieć 5G działa w ten sam sposób jak poprzednie, czyli na falach radiowych nadawane przez stacje bazowe, które następnie są odbierane przez urządzenia.

W październiku zeszłego roku firma z Cupertino zaimplementowała w swoich urządzeniach technologię 5G. Natomiast już teraz Apple rozpoczyna prace nad technologią 6G. Tak jak donosi serwis Bloomberg, Apple opublikowało ogłoszenia o pracę w poszukiwaniu inżynierów w Dolinie Krzemowej oraz San Diego. Specjaliści ci mają zajmować się badaniami sieci bezprzewodowej obecnej i przyszłej generacji.

Będziesz miał niepowtarzalną i satysfakcjonującą okazję do tworzenia bezprzewodowych technologii nowej generacji, które będą miały ogromny wpływa na przyszłe produkty Apple. W tej roli będziesz w centrum najnowocześniejszej grupy badawczej odpowiedzialnej za tworzenie przełomowych technologii dostępu do radia następnej generacji w ciągu następnej dekady.              – treść oferty pracy Apple

Rozwój 6G jest na razie na wczesnym etapie tworzenia. Natomiast szacowany czas, w którym ta technologia mogła by się pojawić to jest około 2030 rok. Jak donoszą niektórzy analitycy technologią ta może być nawet 100 razy szybsza względem poprzedniej generacji. Nasuwa się więc pytanie, czy to dobrze, że technologia idzie tak szybko do przodu i czy będą tego jakieś skutki?