Krok po kroku, czyli podstawy WordPressa

Krok 1 - wgranie motywu.

Na panelu bocznym po lewej stronie znajduje się zakładka Wygląd. Aby ją rozwinąć trzeba w nią wejść i wybrać opcję Motywy. Następnie na środku ekranu pojawi się strona z różnymi motywami do zainstalowania. Wybór motywu zależy już od Waszego wyboru.

Krok 2 - Instalacja przydatnych wtyczek (opcjonalnie)

W panelu bocznym klikamy opcję Wtyczki. Następnie wybieramy opcję Dodaj nową. Naszym oczom ukaże się pełno różnego rodzaju wtyczek. Jednymi z bardziej przydatnych będą: Autoptimize, WPForms, Cookie Notice, WP Security. Natomiast jeżeli chcemy aby nasze strony miały lepszy wygląd a także więcej opcji jej rozbudowy, to możemy skorzystać z wtyczki Elementor. Jeżeli zdecydujemy się już na jakąś wtyczkę należy ją następnie aktywować poprzez przycisk Włącz.

Krok 3 - tworzenie wpisu na stronę

Aby stworzyć swój pierwszy wpis na stronie należy w zakładce Wpisy wybrać opcję Dodaj nową. Naszym oczom powinno się ukazać następujące okno:

Jak widać możemy napisać wpis również za pomocą Elementora, natomiast na początek lepiej zacznijmy od oficjalnego edytora WordPressa. Po prawej stronie ekranu wyświetlaja nam się opcje. Jedynymi z najważniejszych są: Kategorie(aby dodać wpis do danej kategorii należy najpierw ją utworzyć), Tagi (w tej zakładce możemy wpisać słowa, które chcemy aby kojarzyły nam się z danym wpisie) , Obrazek wyrózniający (w tej opcji można wstawić zdjęcie, które chcemy aby wyświetlalo się jaki minaturka wpisu), Dyskusja ( w dyskusji są do zaznaczenia pola wyboru, o tym czy chcemy zezwolić na komentarze wpisu oraz na trackbacki i pingbacki).