Podpis elektroniczny w spółce z o.o.

Z powodu pandemii Covid-19 wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwa zostały zmuszone do zmiany organizacji pracy. W tym czasie wielu pracowników musiało przestawić się na pracę zdalną, a z tego powodu znacznie zostało utrudnione podpisywanie dokumentów. Masz dość skanowania, przesyłania i czekania na odpowiedź zwrotną od klienta lub współpracownika? Wybierz podpis elektroniczny dla spółki z o.o.

Dlaczego warto mieć podpis elektroniczny w spółce z o.o.?

Ilość dokumentów do podpisania w firmie jest czasem przerażająca. Liczba kontraktów, aneksów, załączników, faktur, rachunków czy innych dokumentów zmienia się w zależności od miesiąca czy kwartału. Drukowanie dokumentu, podpisywanie go, skanowanie i ponowne odsyłanie przy większej ilości dokumentów jest bardzo czasochłonne oraz generuje niepotrzebne koszty w postaci marnowania papieru jak i tuszu. Jest sposób na pozbycie się tego problemu, a jest nim podpis elektroniczny. Niektóre spółki z ograniczoną odpowiedzialnością są zobowiązane do posiadania go na podstawie:

Ustawy z dnia 21 kwietnia 2017 roku o zmianie ustawy:
Kodeks spółek handlowych, ustawy – Kodeks postępowania cywilnego oraz ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (poz. 1133) spowodowała, że w chwili zakładania spółki z o.o. internetowo lub próby złożenia podpisu w umowie online, odręczna parafka przestała być wystarczająca. Wiążący stał się wyłącznie elektroniczny podpis kwalifikowany lub zweryfikowany profil zaufany ePUAP.  [mta: Wiążący stał się wyłącznie kwalifikowany podpis elektroniczny i podpis zaufany] [ profil zaufany jest środkiem identyfikacji a nie podpisem]

Jakie są zalety wirtualnej sygnatury?

  • Oszczędność czasu – dokumenty podpisujemy przez internet, co sprawia, że można to zrobić nie wychodząc z domu.
  • Podpis działa 24/7 – każdy dokument można podpisać o każdej porze dnia i nocy.
  • Ograniczone kontakty bezpośrednie – ktoś może być z tego powodu zadowolony, a komuś może to przeszkadzać, jednak w obecnej sytuacji te kontakty powinny zostać ograniczone lub kiedy po prostu nie możemy się z kimś spotkać.
  • Bezpieczeństwo – wybierając podpis elektroniczny spółka z o.o z certyfikatem można być spokojnym o grasujących fałszerzach, dzięki certyfikatowi istnieje prosta weryfikacja autentyczności podpisów.
  • Brak dodatkowych kosztów – nie trzeba drukować wszystkich dokumentów czy chodzić na pocztę i wysyłać dokumenty.
  • I wiele innych zalet o których należy przekonać się osobiście.


Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *